Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
PYD ile çalışıldı’ iddiası yalanlandı
PYD ile çalışıldı’ iddiası yalanlandı

PYD Milletvekili Hasip Kaplan‘ın Süleyman Şah operasyonuyla ilgili iddialar Ankara’dan yalanlandı.
HDP Milletvekili Hasip Kaplan‘ın Süleyman Şah operasyonunda Türkiye‘nin PYD ile birlikte hareket ettiği iddiası yalanlandı. Operasyonun yapılacağının PYD lideri Salih Müslim‘e deklare edildiği ve silahlı güçlerin de buna uyduğu kaydedildi.

Hasip Kaplan’ın PYD iddialısı Ankara‘yı karıştırdı. Türk askerinin Süleyman Şah operasyonunda PYD ile birlikte çalışıldığı iddiası üzerine ilk açıklama yapıldı.

SALİH MÜSLİM TÜRKİYE’DE

Bu arada Süleyman Şah operasyonu gerçekleşmeden, geçen hafta içinde, PYD lideri Salih Müslim’in Türkiye‘de olduğu öğrenildi. Türkiye, Müslim ile operasyona ilişkin zaman, güzergah gibi bilgileri paylaşmadı.

Ancak ‘bir tahliye operasyonu yapılarak askerlerin oradan alınacağı’ pozisyonunu hem doğrudan Müslim’e, hem de sahadaki yetkililere deklare edildi.
PYD, TÜRKİYE’NİN KARARINA UYDU

Türk yetekililer, PYD’nin silahlı gücü de sahada buna uydu dedi. Yetkililer, Birlikte çalışma sözkonusu değil sözleriyle, PYD ile mutabakata varıldı iddialarını doğrulamadı.

100’ün üzerinde zırhlı araç ve 700’ün üzerinde personel, Mürşitpınar Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye girmiş, Süleyman Şah türbesine kadar olan 37 kilometrelik güzergahta, YPG güçlerinin kontrol ettiği alanlardan da geçmişti.

BİLGİLER
tarafından 23 Şubat 2015 - 02:39 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Reklam Alanı
Kategoriler
Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Radyo Dinle
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
Sitemiz Hakkında!

sohbetsevdam.net son olarak itibari ile güncellenmiştir.