Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ABD’den Türkiye’ye Suriye cevabı
ABD’den Türkiye’ye Suriye cevabı

Türkiye‘nin tepkisi üzerine ABD twitter üzerinden yapılan açıklamada Suriye‘deki krizin tek çözümü Cenevre prensiplerine uygun siyasi bir uzlaşmadır denildi
Türkiye ile ABD arasındaki Suriye ile müzakere tartışması büyüyor. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry‘nin Eninde sonunda müzakere etmek zorunda kalabiliriz şeklindeki açıklamalarına Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Başbakan Davutoğlu‘nun tepki göstermesi üzerine bugün ABD Ankara Büyükelçiliği’nin twitter hesabı üzerinden cevap verildi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry‘nin Suriye ile müzakere edebiliriz açıklamasından sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu‘nun Müzakere edecek ne var diye konuşmuştu.

ABD‘nin Suriye ile müzakere etme ihtimaline Başbakan Davutoğlu ise,  Batıdan sesler duyuyoruz Esed‘le müzakere edilmeliymiş’ O sıktığınız el tarih boyunca insanlık hafızasından silinmeyecek. Ha Hitler’in, ha Miloseviç’in, ha Karaciç’in, ha Saddam’ın ha Esed’in eli sıkılmış” diye sert tepki gösterdi.
ABD ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Bu açıklamaların ardından bugün ABD Ankara Büyükelçiliği twitter hesabından açıklama yapıldı. ABD‘nin Ankara Büyükelçiliği’nin resmi twitter hesabından yapılan açıklamada, ABD hükümeti tutarlı bir tutum sergilemiştir. Suriye‘deki krizin tek çözümü, Cenevre prensiplerine uygun bir siyasi uzlaşmadır denildi.

Elçiliğin resmi twitter hesabından Suriye ile ilgili ABD Dışişleri Bakanı John Kerry‘nin sözlerine yönelik tepkilerle ilgili ABD‘nin konumu nettir ve değişmemiştir ifadesi kullanıldı.
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki‘nin Suriye‘de Esad için bir gelecek yoktur. Binlerce insanını öldüren birinin, ülkenin geleceğinde rol alma meşruiyeti yoktur sözleri hatırlatılarak şöyle denildi:
ABD hükümeti tutarlı bir tutum sergilemiştir. Suriye‘deki krizin tek çözümü, Cenevre prensiplerine uygun bir siyasi uzlaşmadır.

BİLGİLER
tarafından 18 Mart 2015 - 00:06 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Reklam Alanı
Kategoriler
Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Radyo Dinle
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
Sitemiz Hakkında!

sohbetsevdam.net son olarak itibari ile güncellenmiştir.